Kirol Astea 2022

Ekainak 22-23-24-25-26

Ginkana, kirol erakustaldiak eta kirol jarduerak

Kirol Asteak ekintza ezberdinak erandioztarrontzat eskaintzen ditu. Goiz, arratsalde eta gauez ospatuko dira Erandioko auzoetan, baita taldeka parte hartzeko ginkana ere (6-8 pertsona; adinaren baturak 100 urtekoa izan behar du gutxienez).

Ginkanan egingo diren frogak:

  • Basket 3×3
  • Futbola 3×3
  • Piragua lasterketa
  • Sokatira
  • Herri kirolak

Programazioa

Ginkana frogak

Kirol jarduerak

Kirol erakustaldiak

Asteazkena 22

Goiza

10:30 – 11:30 – Mantentze-gimnasia (Obieta-Metro geltokiaren aurrean)

12:00 – 13:00 – Zunba txiki (Obieta-Metro geltokiaren aurrean)

Arratsaldea

18:00 – Hastapen-tailerra

19:00 – Abiadura irristatzeko erakustaldia (Basroller) Anton Fernandez-Ramón Rubual (Altzaga)

18:30 – Aurresku (Udaletxe plaza) Trabudu

18:30 – JUDO eta AIKIDO Judo Club Erandio (Irailaren 23a plaza)

19:30 – KICKBOXING Chikara + BOXEO erakustaldia Uppercut (Irailaren 23a plaza)

Osteguna 23

Goiza

11:00 – 12:30 – Arrantza (Altzaga)

Tirolina Udaletxea

10:30 – 11:30 – Mantentze-gimnasia (Mendiguren plaza, Astrabudua)

11:30 – 12:30 – Zunba txiki (Mendiguren plaza, Astrabudua)

13:00 – 14:00 – Aparra (Mendiguren plaza, Astrabudua)

Arratsaldea

16:30 – Eskupilota jarduera (Bekoa-Frontoi-Altzaga) Tailerra Bizkaiko Eusko Pilota Federakuntza

17:30 – Open eskupilota (Bekoa-Frontoi-Altzaga) Tailerra Bizkaiko Eusko Pilota Federakuntza

17:00 – 20:00 – Goitiberen eta jaitsieren tailerra (Bekoa) Jaialdi inertzia kirol taldea

17:00 – 19:00 – Ohe elastikoak (Etxegorri-Astrabudua)

17:30 – Kickboxing (Astrabudua) AKT

17:00 – Basket 3×3 (Astrabuduko anbulatoria) Saskibaloia Erandio-Altzaga

19:00 – Dantza erakustaldia (Etxegorri-Astrabudua) CDART

Ostirala 24

Goiza

11:00 – 12:30 – Arrantza (Altzaga)

10:00 – 14:00 – Piraguak RK Abentura

12:00 – 13:30 – Aparra (Altzaga)

11:00 – 18:00 – Bombonera F. Athletic (Altzaga) Athletic Fundazioa

Arratsaldea

16:30 –  Bombonera (3×3) (Altzaga) Athletic Fundazioa

17:00 – 20:00 – SKATEPARK erakustaldia (Astrabudua) SOINUA ETA SPEAKERRA DARAMATE Fun Roller Riders

17:00 – Juegos de agua (Kukularra)

18:00 – Arku-tiro (Kukularra)

18:00 – Tiragomak (Kukularra)

19:30 – Igel-toka (Kukularra)

Larunbata 25

Goiza

10:00 – 14:00 – Piraguak RK Abentura

12:30 – Piragua lasterketa (Altzaga kaia) RK Abentura

10:30 – 13:00 – Xakea (Bekoa) Erandio Polikiroldegi Elkartea

12:00 – 21:00 – Athletic eguna (Mendiguren-Astrabudua) Goitiko

Arratsaldea

16:00 – 20:00 – Padel surfa Eka

17:00 – Erandioko selekzioaren eta Euskadiko futbol selekzioaren lagunarteko partida (garun-paralisi) (San Lorentzo-Astrabudua) Kirol Egokituaren Euskal Federazioa, Astrabuduko, Erandio SD, Apurtuarte, Basamortu, Down Sindrome Fundazioa, Altzaga Ikastola

17:00 – Molto GP (Kukularra)

17:20 – 2 gurpileko patineteen lasterketa (Kukularra)

Igandea 26

Goiza

10:00 – Duatlon txiki (Irailaren 23a plaza)

10:00 – 14:00 – Piraguak RK Abentura

10:00 – 13:00 – Txakurrak (bilketa zerbitzua)

10:00 – 13:00 – Ergometroak (Irailaren 23a plaza) Lutxana Arraun Elkartea

10:00 – 14:30 – Romeria

11:00 – Sokatira (Irailaren 23a plaza) Goiherri

12:00 – Herri kirolak (Irailaren 23a plaza) Bizkaiko Euskal Joko eta Kirol Federakundea

13:00 – Herri kirolak erakustaldia (Irailaren 23a plaza) Bizkaiko Joko eta Kirol Federakundea

FERIA ELKARTEAK

Arratsaldea

16:00 – 20:00 – Padel surfa Eka

X